Mława. Rozdadzą 10 tysięcy maseczek dla seniorów Stowarzyszenia AS

Już w tym tygodniu wszystkim członkom Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS przekazane zostaną maseczki ochronne. W sumie będzie ich 10 tys.

 – Maseczki szyją etatowi pracownicy Stowarzyszenia AS. A nasza szwalnia Centrum AS, gdzie jeszcze niedawno seniorzy spotykali się w ramach zajęć aktywizujących i twórczych szyjąc skrzata Helpika, teraz jest miejscem, w którym powstają setki tak potrzebnych maseczek. Praca wre, bo na maseczki czekają nasi seniorzy. Pani Ewa, Wioleta i kilkanaście innych pań, które dotychczas pomagały seniorom gotując dla nich posiłki teraz nadal dbają o przygotowanie smacznych, domowych obiadów i ich bezpieczne dostarczenie do domu seniorom. A dodatkowo szyją dla seniorów maseczki. – informuje przedstawiciel Stwowarzyszenia AS

Maseczki ochronne otrzymają wszyscy członkowie Stowarzyszenia, którzy mają aktywną legitymację i zgłoszą takie zapotrzebowanie. Po maseczkę można zgłosić się osobiście, także odebrać za pośrednictwem członka rodziny lub opiekuna. Zgłoszenia można kierować do naszych sekretariatów w Mławie: tel. 791 187 238 i Płocku: tel. 792 187 228.

Maseczki, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności można będzie odebrać w sekretariatach Stowarzyszenia w Mławie i Płocku. Seniorom, którym dowożone są obiady maseczki dostarczone zostaną wraz z posiłkiem. Organizatorzy akcji proszą o wcześniejszą informację telefoniczną.

– W obecnej sytuacji nie mogło być inaczej. I dzięki ogromnemu zaangażowaniu kilkudziesięciu pracowników Stowarzyszenia pomagamy chroniąc naszych seniorów. Jest to wyraz naszej odpowiedzialności, pamięci i wspólnoty. Bo z codziennych rozmów telefonicznych z naszymi seniorami wiemy, że czas izolacji  jest dla nich trudny. Wiemy, że konieczny i staramy się poprzez rozmowy wspierać seniorów. Podtrzymywać ich na duchu, dawać wyrazy naszej pamięci. Tam, gdzie jest taka konieczność pomagać w robieniu zakupów, dostarczaniu leków. Teraz przekazujemy maseczki – mówi Michał Jaros, wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspierania Aktywności Seniorów AS.

Jak podaje Stowarzyszenie z ich maseczek korzystają osoby w całej Polsce. – Cieszymy się z tego i dziękujemy za tworzenia pięknego łańcucha pomocy. Bo pomagając sobie wzajemnie dajemy wyraz naszej odpowiedzialności, solidarnej ekonomii i po prostu zwykłej ludzkiej serdeczności pozwalającej przetrwać trudny moment –  mówi Rafał Chmielewski.

Maseczki szyte w Stowarzyszeniu AS są maseczkami wielokrotnego użytku. z włóknin medycznych przeznaczonych do tego celu, trzywarstwowe. Można je prać. Stowarzyszenie AS akcję szycia maseczek realizuje już od dwóch tygodni.

– Te szyte dotychczas pozwoliły nam na utrzymanie miejsc pracy naszych etatowych pracowników. Ale również mimo bardzo trudnej sytuacji realizowanie pomocy rzeczowej i finansowej  dla członków naszego Stowarzyszenia. Bo cały dochód z ich sprzedaży, jak każdej innej prowadzonej przez nas działalności komercyjnej  przeznaczony jest na cele  statutowe Stowarzyszenia. W tym między innymi 50% dofinansowanie obiadów dla seniorów. A tych mimo trudnej sytuacji dowozimy codziennie do 80- 90  osób w Mławie i 70 osób w Płocku. Także w Mławie i Płocku przez cały czas pandemii realizujemy nasz projekt „zawieszony obiad”. Codziennie najbardziej potrzebującym wdajemy prawie 150 obiadów.  Nasze  tak bardzo potrzebne akcje realizujemy dzięki temu, ze mimo bardzo trudnej sytuacji działamy.  – kończy przedstawiciel AS

Share Button

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Przeczytaj poprzedni wpis:
MAZOWSZE. 3 mln zł na mazowieckie strażnice

Remonty posadzek, dachów, elewacji i stolarki okiennej, a także instalacji elektrycznej to prace, które 158 gmin na Mazowszu będzie mogło zrealizować...

Zamknij